Zębowo
Gospodarstwo pana Janusza Jóźwiaka istnieje od 1978 roku w Zębowie niedaleko Słupska. Zajmowało wtedy 12 ha, z czego 1,5 ha było przeznaczone na uprawy ziemniaka. Obecnie, razem z synami: Sławomirem i Marcinem, uprawiają 280 ha , w całości przeznaczonej na uprawę ziemniaków na frytki.
Współpracę z FFP Janusz Jóźwiak rozpoczął w 1999 roku.

Gospodarstwo posiada certyfikat GlobalGap, i w związku z tym panowie Jóźwiak czują się zobligowani do wdrożenia w nim również zasad zrównoważonego rolnictwa.
Rolnictwo zrównoważone to dla nich produkcja wysokiej jakości żywności, bezpiecznej dla konsumenta, a przy tym nie szkodzącej środowisku naturalnemu. Jest to także dążenie do doboru takich metod produkcji, które poprawią stan środowiska, a także warunki ekonomiczne ich oraz zatrudnionych w gospodarstwie pracowników.

Panowie Jóźwiak od udziału w projekcie oczekują pomocy w wypracowaniu zaleceń i procedur, które w sposób efektywny pomogą im wpisać się w ramy rolnictwa zrównoważonego. A to z kolei umożliwi im poprawę produkcji, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i społecznym.