Kobylnica
Firma Agro-Belpol Sp.z o.o. powstała w 1999 roku jako spółka polsko-belgijska, a od 2010 jest  Polską spółką rodzinną. Współpraca z  Farm Frites Poland S.A.  zaczęła się od samego początku istnienia firmy. W tej chwili jest jednym z największych dostawców surowca do fabryki w Lęborku.

Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w produkcji surowca do FFP i zajmuje się wyłącznie uprawą ziemniaków. Nie posiada swoich gruntów, dzierżawi 100% uprawianego obszaru. W pierwszym roku działalności sadzili 160 ha i z każdym kolejnymi  latami  zwiększali ilość ha aż do około 500. Surowiec zebrany z pola trafia do przechowalni FFP w Nowej Wsi Lęborskiej na kilkumiesięczne składowanie.

Firma od początku swojej działalności w celu osiągnięcia wysokich plonów przy zachowaniu najwyższej jakości przetwórczej inwestowała w najnowsze technologie takie jak prowadzenie równoległe przy użyciu systemu GPS,  wykorzystywanie samobieżnych  kombajnów i opryskiwaczy. Chcąc zapewnić  bezpieczeństwo swoich produktów poddają się corocznie certyfikacji Global GAP.

Ścisła współpraca z FFP pozwala na ciągły rozwój firmy, przede wszystkim dzięki ciągłym kontaktom z grupą specjalistów  z Działu Zapewnienia Surowca, oraz licznym szkoleniom, które rozwijają wiedzę pozwalająca sprawnie zarządzać przedsiębiorstwem.

Agro-Belpol jako jedni z pierwszych przystąpili do grupy pilotażowej Zrównoważonego Rolnictwa, która jest prowadzona przez Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”. Dzięki temu jako świadomi przedsiębiorcy mogą liczyć na efektywny rozwój, z uwzględnieniem dobra przyszłych pokoleń.