Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP”

Skuteczniej dla rolnictwa zrównoważonego

Warszawa, 2 września 2020 r. – Nowym Dyrektorem Biura Polskiego Stowarzyszenia Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” została Małgorzata Bojańczyk.

Pracę na tym stanowisku rozpoczęła 1 września 2020 r., zastępując Dariusza Rutkowskiego, który był w Stowarzyszeniu od samego początku jego powstania i z powodzeniem realizował zadania związane z wypełnieniem  celów statutowych ASAP.

Wszyscy członkowie oraz Zarząd serdecznie dziękują Panu Dariuszowi za jego zaangażowanie i wkład w rozwój Stowarzyszenia, życząc jednocześnie kolejnych sukcesów w życiu zawodowym.

Małgorzata Bojańczyk posiada ponad 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu, kontroli i skutecznym wdrażaniu projektów związanych z rolnictwem i rozwojem obszarów wiejskich. Zanim dołączyła do Stowarzyszenia „ASAP”, pracowała w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, gdzie realizowała zadania z zakresu reformy Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej oraz nadzoru nad Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Konkurencyjne rolnictwo potrzebuje zdrowego środowiska i zasobów naturalnych. Aby to osiągnąć, istotne pozostaje skuteczne szerzenie wiedzy o zrównoważonych praktykach rolniczych, które łączą cele ekonomiczne, środowiskowe i społeczne – mówi Małgorzata Bojańczyk, Dyrektor Biura Stowarzyszenia „ASAP”.

– Stowarzyszenie „ASAP” koncentruje się na celach, które nie tylko wpisują się w globalny program działań ONZ dotyczący Zrównoważonych Celów Rozwoju, ale przede wszystkim, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane z reformą Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Kluczowa jest tutaj intensyfikacja wspólnych działań na rzecz jeszcze bardziej zrównoważonego rolnictwa w Polsce – podkreśla Małgorzata Bojańczyk.

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego „ASAP” jest niekomercyjną inicjatywą grupy firm i osób reprezentujących różne branże łańcucha żywnościowego. Stowarzyszenie podejmuje szereg działań na rzecz promocji, edukacji i współpracy w obszarze rolnictwa zrównoważonego w Polsce. Więcej na temat Stowarzyszenia na stronie: www.rolnictwozrownowazone.pl.

Kontakt

Małgorzata Bojańczyk

Dyrektor Biura

Polskie Stowarzyszenie Rolnictwa Zrównoważonego “ASAP”

e-mail: m.bojanczyk@rolnictwozrownowazone.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami o rolnictwie zrównoważonym w Polsce?
Zapisz się do newslettera!

PODOBA CI SIĘ WPIS? NIE ZAPOMNIJ GO UDOSTĘPNIĆ!
by:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteś tu już s
w tym czasie
marnotrawimy kg żywności.